Janáčkova akademie múzických umění v Brně

JAMU v Brně - Organizační struktura - Knihovna

Dance Online

Dance in VideoDatabáze Dance Online: Dance in Video nabízí přes 900 hodin videoobsahu, který pokrývá tance 20. a 21. století. Sbírka zahrnuje záznamy živých představení, dokumentární filmy, rozhovory a instruktážní videa od nejúspěšnějších umělců a institucí a dále rozmanitou škálu tanečních kurzů, choreografií, kompozic a tanečních improvizací.

Dance Online: Dance in Video, Volume I
První svazek pokládá základ pro studium tance ve všech formách. Více než 500 hodin obsahu zahrnuje moderní tanec, balet nebo jazz. Mimo jiné jsou součástí i vzácné archivní materiály zachycující taneční vystoupení nahraná v 50. a 60. letech minulého století televizní stanicí CBS. Volume I obsahuje například tato představení:Dance Online: Dance in Video, Volume II
Druhý svazek rozšiřuje základy z prvního dílu o dalších 400 hodin materiálů. Obsahuje například pokročilé baletní techniky, včetně otoček, piruet či skoků. Součástí jsou také další dokumentární filmy a rozhovory s významnými umělci a choreografy.

Vyhledávat je možné podle souboru, žánru, osob, rolí a místa.

Dance Online: Dance in Video je dvousvazková kolekce určená pro vědu, výzkum a výuku na JAMU. Jedná se o komerční informační zdroj, k němuž JAMU platí licenční přístupový poplatek a je určen pouze zaměstnancům a studentům JAMU, a to výhradně jen pro jejich akademickou potřebu.
Upozornění
Databáze Dance Online: Dance in Video je elektronický informační zdroj (EIZ) pro vědu, výzkum a výuku na JAMU. Jedná se o komerční informační zdroj, k němuž JAMU platí licenční přístupový poplatek do 31. 1. 2023 a je určen pouze zaměstnancům a studentům JAMU, a to výhradně jen pro jejich akademickou potřebu.
Pro vstup do databáze klikněte sem.Připomínky, náměty, hlášení chyb zasílejte na e-mail: kruckovajamucz nebo jspaciljamucz
Poslední aktualizace dokumentu 29.1.2020